Trychologia - Trycholog Przeworsk

W czym możemy Ci pomóc?

Nasze gabinety to najlepszy wybór dla osób, które pragną zadbać o swoje włosy i skórę głowy.

Oferujemy szeroką gamę usług oraz bogatą ofertę zabiegów trychologicznych, dostosowanych do problemów naszych Pacjentów (m.in.: różne rodzaje łupieżu, wypadanie włosów).

Stan naszych włosów jest wynikiem kondycji skóry głowy, a często także ogólnej kondycji całego organizmu. W naszych gabinetach doświadczony dermatolog i specjalista trychologii, wykonują szerokie spektrum badań oraz zabiegów, zdiagnozują problem i doprowadzą do jego rozwiązania.

Trichoskopia wykonana medycznym urządzeniem, polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 20-200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem.Obraz mikroskopowy obserwowany na ekranie komputera, pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów. Dzięki analizie i ocenie stanu skóry głowy i włosów trycholog analizuje problem z którym zgłasza się do nas pacjent oraz ustala indywidualny program kuracji zarówno tej domowej jak i przeprowadzanej w gabinecie za pomocą zabiegów/

polega na normalizacji pracy gruczołów łojowych oraz potowych. Przywraca równowagę skóry głowy. Sprawia, że włosy stają się lżejsze i lepiej się układają. Zapobiega powstawaniu łupieżu tłustego oraz wypadania włosów.

Zabieg rozpoczynamy od zaaplikowania na skórę głowy ampułki nr. 1 która reguluje pracę gruczołów łojowych. Ampułka rozprowadzana jest przy zastosowaniu specjalnie opracowanego masażu. Następnie dwukrotnie myjemy włosy szamponem głęboko oczyszczającym, zapobiegającym nadmiernemu wydzielaniu sebum. Po umyciu, przed suszeniem aplikujemy ampułkę nr 2 która przywraca odpowiednie ph.

polegają na usunięciu nieprawidłowo złuszczonego naskórka na skórze głowy przy pomocy peelingów. Następnie oczyszczenie skóry głowy przy pomocy trychologicznego szamponu na łupież. Na koniec nałożenie silnego liotonu trychologicznego, który całkiem zniweluje oraz zapobiegnie na przyszłość pojawianiu się łupieżu. Zabiegi można wykonywać ze wsparciem infuzji tlenowej lub bez.

Detoks to zabieg który oczyszcza naskórek i wnika w głębsze warstwy skóry, oczyszczając mieszki włosowe z zalegających toksyn.

Leczenie skóry zajętej przez łuskę łuszczycową polega na dogłębnym oczyszczeniu głowy ze zrogowaciałego naskórka oraz zalegających toksyn w głębszych partiach mieszka włosowego. Skórę należy oczyścić z zalegających złogów serum, zrogowaciałego naskórka, bytujących na skórze bakterii, grzybów oraz drożdży. Zabieg opiera się na wykorzystaniu olejków eterycznych…

Dostarczenie aktywnej substancji przy wsparciu infuzji tlenowej co mocno wspomaga dotarcie w głąb substancji a także pod wpływem tlenu poprawia stan skóry.

Systematycznego oczyszczania i złuszczania, aby mogła funkcjonować w prawidłowy sposób. Jeśli mamy problemy ze skórą głowy, takie jak: łojotok, ŁZS, swędzenie Oczywiście peeling skóry głowy rekomendowany jest także osobom, które nie mają problemów ze skórą i wypadaniem włosów w celu utrzymania dobrej kondycji i równowagi skóry głowy.

Podczas wykonywania peelingu usuwane są wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na skórze głowy i zatykające mieszki włosowe. Są to głównie: nadmiar zrogowaciałego naskórka, sebum i pot , które tworzą tzw. warstwę krystalizacji – tłustą warstwę zalegającą na skórze.Oprócz warstwy krystalizacji peeling usuwa pozostałości preparatów pielgnacyjnych i stylizacyjnych stosowanych każdego dnia.

Towarzyszący peelingowi masaż wraz ze składnikami aktywnymi peelingu zwiększa mikrokrążenie w skórze głowy, dotlenia ją i odżywia mieszki włosowe.

  • Zabiegi przeciw łysieniu
  • Zabieg pobudzający wzrost włosów
  • Zabieg nawilżający suchą skórę głowy
  • Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy
  • Zabieg łagodzący objawy atopowego zapalenia skóry głowy
  • Zabieg łagodzący objawy zapalenia mieszków włosowych skóry głowy

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji, czyli nakłuwania.

Osocze to źródło skoncentrowanych płytek krwi, które podane do skóry głowy uwalniają w niej ponad 30 czynników wzrostu. Czynniki wzrostu uwolnione z płytek krwi w skórze głowy działają stymulująco na mieszki włosowe. Dodatkowo czynniki wzrostu uwolnione z płytek krwi m.in. PDGF, TGF, IGF, VEGF oraz EGF pobudzają procesy naprawy tkanek oraz wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych co skutkuje poprawą ukrwienia skóry głowy. Wszystkie te mechanizmy sprawiają, że zabieg osocza jest skutecznym zabiegiem przeciw łysieniu oraz wypadaniu włosów.

Światło LED przeciw wypadaniu włosów jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Zabieg naświetlania światłem LED wykonywany jest za pomocą specjalistycznej lampy. Światło LED o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych
.

Laserowe leczenie wypadania włosów

Dziennie zdrowa osoba traci ok. 100 włosów. Łysienie to nie tylko dolegliwość estetyczna, ale dla wielu pacjentów oznacza też utratę pewności siebie i bardzo silny stres. Problem ten dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet.

Do najczęstszych powodów wypadania włosów zaliczamy: problemy hormonalne, niewłaściwą dietę, długotrwały stres, niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, choroby współistniejące oraz ich leczenie.

Łysienie, w zależności od swojej przyczyny, ma postać: łysienia telogenowego, łysienia plackowatego, łysienia androgenowego, łysienia bliznowaciejącego.

Łysienie wymaga diagnozy lekarskiej i podjęcia szybkich i indywidualnie dobranych działań. Doskonale sprawdza się współpraca dermatologa, trychologa i kosmetologa. Dopiero wtedy możliwe jest nie zamaskowanie objawów, ale zniwelowanie przyczyny problemu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Trychologia Przeworsk

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem problemów dotyczących skóry głowy oraz włosów. Pielęgnacja tych okolic to nie tylko używanie odpowiednich szamponów czy odżywek. Zdarza się, że danemu problemowi należy przyjrzeć się bliżej. W tym właśnie pomoże Ci trycholog.

Trychologia Przerowsk - kiedy warto skorzystać?

Do trychologa powinieneś udać się, gdy coś Cię niepokoi. Może to być np. nadmierne wypadanie włosów, krosty na skórze głowy, łojotok, nawracający łupież. Specjalista zbada Cię i dobierze odpowiednie metody leczenia. Pamiętaj, że wcześniejsze wykrycie różnych schorzeń zwiększa szanse na szybsze ich wyleczenie.

Jak przebiega wizyta u trychologa?

Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w komfortowych warunkach. Specjalista trycholog przeprowadzi z Tobą rozmowę, dzięki której zdobędzie wiedzę o Twoim stanie zdrowia, stylu życia itp. Te dane są niezwykle pomocne w postawieniu diagnozy. Po wywiadzie trycholog przeprowadzi badanie i dobierze odpowiednie leczenie.

Trychologia Przeworsk - czy warto skorzystać?

Wiele osób usiłuje samodzielnie radzić sobie z problematyczną skórą głowy, np. przetłuszczaniem, używając rozmaitych szamponów i specyfików. Podobnie w przypadku wypadania włosów. Takie działanie na własną rękę może czasem przynieść więcej szkód niż korzyści. Dlatego warto skorzystać z dostępu do specjalisty takiego jak trycholog.

Trycholog ma przede wszystkim kwalifikacje i sprzęt, który pozwala mu zobaczyć o wiele więcej, niż człowiek widzi gołym okiem. Dzięki temu jest on w stanie postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Szkoda czasu na testowanie przypadkowych kosmetyków, jeśli można skorzystać

z fachowej porady. Może drogeryjne środki nie pomagają, bo problem leży zupełnie gdzie indziej? Indywidualna diagnoza i dedykowane konkretnie jej działanie może okazać się pomocne.

Trychologia pozwala na szybkie znalezienie źródła kłopotu i dobranie drogi leczenia. Czasem odbywa się to przy współpracy z dermatologiem lub dietetykiem. Takie holistyczne podejście potrafi sprawić, że schorzenie znika i już nie powraca.

Specjalista udzieli Ci też wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry głowy i włosów, dzięki czemu ich kondycja będzie jeszcze lepsza.

Podsumowując, niewątpliwie warto odwiedzić gabinet trychologiczny, jeżeli zależy Ci na prawidłowej diagnozie i skutecznym leczeniu.

Zapoznaj się z ofertą naszych wszystkich usług