Dermatologia

Problemy, z którymi możemy Ci pomóc.

W trosce o zdrowie naszych Pacjentów oraz holistyczne podejście do urody stworzyliśmy miejsce , gdzie zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową diagnostykę, leczenie chorób skóry, paznokci i włosów, jak również szeroki zakres zabiegów dermatologicznych pod okiem naszych ekspertów.

Wiemy, że podstawą jest prawidłowe zdiagnozowanie pacjenta,
a w następstwie włączenie odpowiedniego planu leczenia. Niedoskonałości skórne mogą wynikać nie tylko z nieprawidłowego funkcjonowania skóry, ale również różnych chorób wewnętrznych np. alergii, zmian hormonalnych, nowotworów.

Raz do roku powinniśmy sprawdzić znamiona znajdujące się na skórze całego ciała. Ma to na celu:

– pozwolić rozpoznać melanocytowe i niemelanocytowe łagodne i złośliwe zmiany skórne
– umożliwić wczesne wykrycie czerniaka, ciał obcych.
– skuteczne zdiagnozować zmiany podpaznokciowe.

Po odpowiednim zakwalifikowaniu zmiany podczas badania dermatoskopowego zmianę usuwamy najczęściej laserem.
Zmiany skórne usuwane są:

– bezkrwawo
– bez pozostawienia blizn
– bezboleśnie

Laserowe leczenie trądziku różowatego oraz rumienia naczynio-ruchowego na twarzy, szyi i dekolcie to bardzo popularny zabieg w naszych gabinetach..
Do usuwania rumienia wykorzystywana jest technologia intensywnego światła pulsującego IPL. Pozwala to na wyrównanie kolorytu skóry i znaczne zmniejszenie widoczności nieestetycznych zmian. Efekt jest zauważalny już po pierwszym zastosowaniu lasera z odpowiednio dobraną wiązką światła Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się serię 4 zabiegów w 3 tygodniowych odstępach.

Wymrażanie kurzajek to powszechna i ogólnodostępna metoda usuwania brodawek wywołanych przez wirusa HPV. Wymrażanie brodawek i innych zmian opiera się na wykorzystaniu właściwości ciekłego azotu, który aplikuje się wprost na zmiany skórne.
Po badaniu dermatoskopowym, jeśli zmiana nie jest zakwalifikowana do laserowego usunięcia, zostaje wycięta, a materiał jest badany histopatologicznie. Wszystkie etapy odbywają się w naszych gabinetach.

Biopsja skóry polega na pobraniu wycinka z miejsca zmienionego chorobowo lub pozornie zdrowego. Pobrany materiał po odpowiednimprzygotowaniu można poddać ocenie histologicznej , immunohistologicznej lub ultrastrukturalnej pod mikroskopem.

Posiew wymazu ze zmian skórnych pozwala na zdiagnozowanie obecności bakterii i wirusówbędących przyczyną powierzchownych infekcji skórnych. 

Szczególnie pochylamy się nad chorobami dermatologicznymi u dzieci. Wszystkich małych pacjentów, bez względu na wiek – serdecznie zapraszamy.
.

W trosce o Twoja zdrowa i piękna skórę

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Dermatolog Przeworsk

Dermatologia to bardzo ważna dziedzina medycyny, która pozwala wykrywać i skutecznie leczyć choroby skóry, włosów i paznokci.

Nasze gabinety nastawione są na pomoc i wsparcie dla pacjenta, dlatego wszystkie wizyty odbywają się w miłej atmosferze. Komfort i bezpieczeństwo osób, które nas odwiedzają, są dla nas priorytetem.

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Wiemy, jak ważne jest nie tylko zbadanie, ale i wysłuchanie pacjenta. Nasza wykwalifikowana kadra zrobi to wszystko uważnie i dokładnie, żeby jak najlepiej Ci pomóc. Nikt nie zostawi Cię samego problemem. Prowadzimy pacjenta przez wszystkie etapy zabiegów tak, by wiedział, co będzie się działo na każdym z nich. Korzystając z naszych usług, powierzasz swoje zdrowie w dobre ręce. Możesz czuć się bezpiecznie.

Dermatologia Przeworsk - co nas wyróżnia?

Poza indywidualnym podejściem do każdego pacjenta wyróżnia nas także to, że nasze usługi są kompleksowe. Co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim oszczędność czasu.

U nas nie tylko zdiagnozujemy zmiany skórne, ale też usuniemy je i poddamy badaniu.

Wszystko to odbywa się w naszych gabinetach, nie musisz więc szukać odpowiednich ośrodków, dzwonić w poszukiwaniu miejsc i zaklepywać terminów. Zajmujemy się tym na miejscu, żeby cały proces od badania po diagnozę i ewentualne leczenie przebiegał w warunkach maksymalnie komfortowych dla pacjenta.

Medycyna Przeworsk - czy badamy dzieci?

Nasi specjaliści zajmują się leczeniem rozmaitych schorzeń, takich jak m.in. AZS, łuszczyca, grzybica, alergie, trądzik pospolity, trądzik różowaty,  zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Do najmłodszych pacjentów podchodzimy z najwyższą uwagą i troską, żeby wizyta w gabinecie dermatologicznym nie była dla nich nieprzyjemną koniecznością, a raczej wspaniałą przygodą.

Dbamy o to, żeby dzieci czuły się podczas badań i zabiegów dobrze i bezpiecznie.

Nowoczesne gabinety

W naszych gabinetach specjaliści pracują przy użyciu nowoczesnego sprzętu. To pozwala na jak najszybsze wykrywanie niepokojących zmian i natychmiastowe wdrożenie leczenia. Możesz liczyć na usuwanie zmian skórnych, a nawet trądziku różowatego z pomocą lasera. Dzięki temu unikniesz bólu i krwawienia, które mogą wystąpić przy użyciu tradycyjnych metod leczenia.

Zapoznaj się z ofertą naszych wszystkich usług